Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Friday, 7.11.2014, 01:39

Hz Mevlana'dan Tebessüm Ve Tefekkür Ettiren Bir Söz

HZ MEVLANA'DAN TEBESSÜM VE TEFEKKÜR ETTİREN BİR SÖZ
Güzel sesli bir hafız Kur'an okuyordu. Kulağına gelen bu güzel sesten etkilenen Hz. Mevlânâ da gözyaşıyla dinliyordu. Bu sırada elini ağzına kapayarak esneyen bir adam, Mevlânâ'nın bu gözyaşlarına bir mana veremeyerek sordu:
Efendi Hazretleri niçin ağlıyorsunuz, ağlanacak bir şey mi var ortada?
Mevlânâ esneyen adama anlayacağı dilden cevap verdi:
Güzel sesli hafızlardan gelen Kuran sesi bana, cennet kapısının açılış sesi gibi geliyor da onun için...
Esnemeyen devam adam da başını sallayarak:
Bana da cennet kapılarının açılış sesi gibi geliyor, dedi. Mevlânâ küçük bir düzeltme yaptı:
Aramızda ince bir fark var, dedi. Senin duyduğun ses, cennet kapısının açılış sesi değil kapanış sesi olmalıdır. Çünkü dedi, açılış sesi gözyaşı döktürür, kapanış sesi ise uyku getirir...

2

Friday, 7.11.2014, 01:48

*MÜMİNİN DUASINI ALMAK
Ma'rûf-i Kerhi hazretlerinin "rahmetullahi aleyh" oruçlu olduğu bir gün idi. İkindi vaktine yakın pazardan geçerken bir sakanın (sucunun): "- Bu sudan içene Allah rahmet ve bereketi ile muâmele eylesin!" diye duâ ettiğini gördü ve icâbet edip orucunu bozdu. Yanındakiler: "- Efendim, orucunuzu niçin bozdunuz?" dediler. Mârûf Hazretleri: "- Sakanın duâsındaki berekete nâil olmak istedim." buyurdu. Vefâtından sonra kendisini rüyâda görüp sordular: "- Allah sana nasıl muâmele etti?" Cevap verdi: "- Sakanın o hâlisâne duâsı bereketiyle Rabbim beni bağışladı. Bana merhametle muâmele buyurdu*.