Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Ç@KIR

Profesyonel

• "Ç@KIR" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Ç@KIR"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 9.11.2014, 17:27

TEMAMIM HAKSIZ YERE SİLİNDİĞİNİ GÖRDÜM

SELAM SAYIN MODRÜTÖRLERİM TEMAMIM HAKSIZ YERE SİLİNDİĞİNİ GÖRDÜM BOŞ ÇERCEVEYİ HAZIR KULLANDIM HAZIR SABLON KULLANMAK SUCMUDUR.İNSANLARIN KULLANMASI İÇİN BİR PAYLAŞIMDIR AMA BU ÇERCEVE MUHİT ARKADASA AİT DEĞİLDİR.ALTTA HAZIR ŞABLONU YAYIUNLIYORUM RESİMLERLE BEN BU TEMAYI OLUŞTURDUM.BAZI ARKADASLAR OLAYI BİLİP BİLMEDEN BEN DAHA AÇIKLAMA YAPMADAN BENİ EMEK HIRSIZLIĞI İLE SUCLARKEN NEDEN MUHIT ARKADAASIIN TEMASINI İNCELEMEMİŞ MERAK EDİYORUM.HAZIR SABLON KULLANILMASI SUC İSE EGER FORMUNDA O KADAR HAZIR SABLON KULLANILMIS TEMALAR VAR.ONLARINDA SİLİNMESİ GEREKMİYO MU SAYIN YÖNETİCİLERİM SİZLERDEN LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM.

• "süslüü05" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 9.11.2014, 17:56

Çalişmanız edittir... Misafir alanı sol çizgisinde bir deformasyon meydana gelmiştir, açık ve bariz görülmektedir. muhibb imzası silinmiştir.
butonlar alttan kesilerek, silinen ayetin yerine konmuştur,o kısımdada dikkatle bakıldığında silinme izleri mevcuttur.
Chat alani siyahla boyanarak orta kısıma yeniden resim eklenmiştir,fontlar butonlar ve butonlarda ise birebir aynısı kullanılmıstır,
her iki çalismayi karsilastirdigimızda bunlar rahatlıkla ortaya çıkıyor...

Ç@KIR

Profesyonel

• "Ç@KIR" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 9.11.2014, 18:20

SÜSLÜ 05 SEN HALEN TANTANA YAPIYORSUN BEN BELGELERLE İSPAT ETTİM HALEN İMZA SİLİNMİS DİYORSUN GÜLERMİSİN AGLARMISIN OLAYA BU KADAR AT GÖZLÜGÜYLE BAKILMAZ HAZIR ŞABLONU YAYINLAMAMA RAGMEN HALEN MUHİT DİYORSUN MÜHİT ARKADAS BU FORMA GELİNCE ONADA SORACAZ...SEDEF YILAR ÖNCE SANA TEMA YAPMAYİ ÖGRETİRKEN UZAK YARDIMLA BENİM PC ME GELİYYORDUNYA O SEKİL TEKRARDAN BENİM PCME GEL NASIL OLDUGUNU RESİMLERİN NEKADAR GERCEK SAHTELİGİNİ SANA GÖSTEREYİM BENİM BU İSDE NE KADAR BASARİLİ OLDUGUMU SEN DAHA İYİ BİLİYORSUN GECEN HAFTA PAZARGUNU BENİM RADYOMDADA BUNU SOYLEDİN, KENDİN
ZENO BENİ EMEK HIRSIZLIGIYLA SUCLADIN HER YAZIMDA BELİRTİYORSUN BEN HER KONUDA ÖZUR DİLEMESİNİ BİLİRİM SENDE ÖZUR DİLERİM DİYORSUN BAKALİM BENDEN ÖZUR DİLEYECEKMİSİNBEN BOŞ KONUŞMAM BELGELERLE KONUŞURUM.. BENİM ŞURDA HATAM OLDU HAZIR ŞAPLON OLDUGUNU SÖYLESEYDİM...
(NOT GERKİRSE O ŞAPLONU NERDEN ALDİGİMİN SİTENİN ADRESİNİ VERİRİM)

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 9.11.2014, 21:17

İki tema arasında ki Edit Tema tartışmasına neden olan farkları ve kusurları görmeniz açısından altını çizerek size de göstermek istedim.
Üstteki çalışma, kusursuz ve rötuşsuz şekilde daha önce sitemiz de paylaşılmış Muhib40 isimli arkadaşımızın teması...
Kutucuk içerisinde gösterdiğim ve sizin temanızda da aynı bölgeleri işaretleyerek ön plana çıkardığım noktaları incelerseniz işlemin edit olduğunu siz de açıkça görebilirsiniz.

Tamam Muhib isimli arkadaş ta bu temayı şablon kullanarak hazırlamış dahi olsa ya da bu çalışmanın şablonunu herkesin kullanımına açmış olsa, siz şablonu kullanarak değil bu şablondan elde edilmiş bir temayı editleyerek yeni bir çalışma çıkarmak istemişiniz.

Konuyu daha uzatmanın manası yok, zira konu uzadıkça üsluplar da değişiyor (tıpkı sizinkin de olduğu gibi!) ve tartışma uzuyor. Tema hakkında gerekli işlem yapılmıştır.

Bu zamana kadar AllaTurkaa da bu tür paylaşımlara asla müsamaha göstermedik, bundan sonra da çizgimizden asla taviz verecek değiliz. Bizi AllaTurkaa yapan bu klasikleşmiş ''Emeğe Saygı İlkemiz''dir.

Ç@KIR

Profesyonel

• "Ç@KIR" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 9.11.2014, 21:46

YAPMAYIN YAZIKDIRR GÜNAHDİRR BİR DELİ KUYUYA TAS ATII GELEN GİDEN BİSEYLER VAR SAN DII ASAGIDA VERECEGIM ŞABLONLA ALLAH ASKINA BU ŞAPLON AYNIMI edit adresinee gidin bulamadım adresii her temamin resimlerinii secimlerini oradan bulur ordan secerım bu şablonuda ben oradan aldım
oradaki resimle bu resim aynimii yazikdirr gunahdirr zenoyu bukadar korumanıza gerek yok

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Melye" (9.11.2014, 22:22)

' Cansın

Moderatör

• "' Cansın" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 9.11.2014, 22:09

İlk verdiginiz şablon

ikinci verdiğiniz şablon

şablon olduğunu iddia ettiğiniz resimler bile git gide değişiyor

muhib arkadaşın kullandığı şablonu ana planı gri görünürken sizde gitgide siyah oluyor nedense

ayrıca sizin eklediğiniz resimden kalan mavi iz gözler önünde

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 9.11.2014, 22:19

Bizim Deliyle de Kuyuyla da Zenobia ile ya da sizinle bir sorunumuz yok. İstediğiniz siteden malzeme tedarik edebilir, istediğiniz çalışmaları üretebilirsiniz.
Bizim konumuz bu değil. Sanırım siz konuyu tam olarak idrak edemediniz. Farklı isimleri konuya dahil ederek dallandırmaya hiç lüzum yok.
Bahsettiğiniz şahısların ya da sitelerin konumuzla uzaktan yakından alakası yoktur!

Eklediğim resimde ayrıntılı olarak altını çizdiğim yerleri size büyüterek gösterdim.
Dikkatlice bir daha bakın isterseniz, sol alt köşede Muhib imzası olan bölümle bahsettiğiniz siteden aldığınızı söylediğiniz şablon da ki aynı bölüm de farklılık var mı yok mu?
Tema da sadece o kısım değil bir kaç nokta da daha buna benzer işlemler uygulanmış. Bu sitede tema yapımından anlayan, farklı yerlerden alınan grafikleri birleştirerek çalışma üreten paylaşımcı siz değilsiniz.
Hemen hemen herkes en az sizin kadar Photoshop biliyor ve yapılan işlemlerden haberdar. Konunun tek uzmanı sizmişsiniz gibi tüm eleştirileri reddetmeniz çok garip.
Ayrıca neden başka temalara bu şekilde bir itiraz edilmedi de sizin temanızda bahsediliyor? Demek ki herkesin gördüğü ve anladığı bir yanlış var ortada.

Bariz bir şekilde ortada olan durumu neden bu kadar uzatıp halen üsteliyorsunuz anlamıyorum.
Kısa bir özür yazısı yeterdi konunun kapanması için, şimdi daha mı güzel oldu böyle?

Konu daha fazla uzamazsa sevinirim. Herşey gayet açık ve net şekilde ortada.

Ç@KIR

Profesyonel

• "Ç@KIR" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 9.11.2014, 22:19

BAK CANSIN TÜRKCE YAZDİM TEKRADAN TÜRKCE YAZİYORUM ŞAPLON BENİM YAPIP DİYE İDA ETMİYORUM BEN BU ŞAPLONU edit adresinden aldim imzasizdi buyrun herkes kanabilir diyede yazilmis altinaa şaplonla oynama yapmadim amaa şaplon icine ve bitonlarii resimleri anlayacagin cami resmini laledeki allah yazisini btonları ben yerlesdirdimm şaplon ban ait degildirr bu aksam gordumki zeno paylaşmiss muhıt kimse oda ayni şaplonu kulanmi onunkinde yukarda btonlar kısmındaa arapcası bismilahirrahmanirrahim diye yaziyoo benimkinde ne yaziyoo ordaa oynama varmii fark varmii daha neyin peşindesinizz anlamiyorumki

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Melye" (9.11.2014, 22:23) düzenleme sebepleri: Mesajlarınız da harici web sayfalarına yönlenen bağlantılar kullanmayınız!

9

Sunday, 9.11.2014, 22:31

CAKIR BEY ltf bu konuyu daha uzatmayin bende malesef belli etmek istiyorum ve bakiyorum imza silinmis gibi görünüyor kapattin bu konuyu artik ve ayrica muhib kardesim hazir sablonu hic görmedim ben bu nete ...kendi carpaniz verin paylasimda hazir sablon bile olsa yazin ayip degil hazirlanmis bi sablonu kullanmaya kusura bakmayin arkadaslara aynen kattiliyorum copyright

• "01antepli27" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 9.11.2014, 22:33

Selam arkadaşlar...
Sitemizde bugüne kadar bir çok arkadaş şablon tema paylaşmıştır...Öncelikle şablon tema kullanmak bir suç değildir...
Fakat paylaşılan şablon çalışmalarda ilk baştan konunun açıklanması öngürülür nedeni ise temalara değerlendirme yapıldığı için...
ÇAKIR arkadaş bunu ilk baştan değilde sonradan hazır şablon kullandığını belirtiyor...
Hazır şablonun nerden alındı ise onuda zaten yayınlamış ufak tefek rutuşlar gözüksede edit dememiz yanlış olabilir kanısındayım çünkü hazır şablonda daha önceden kalan silmelerde olabilir...
Edit bir çalışma ise buda vicdana kalmış birşeydir...
Şimdi burada edit bir çalışma var diye bu çalışmayı ön plana çıkaran şahıs bu tür konularda çok araştırmacı bir kişi olduğunu herkes iyi biliyor...Peki neden Muhbib arkadaş bu çalışmayı paylaştığında ortaya çıkarmadı???
İkinci husus bu çalışma bugün paylaşıma sunulduğunda neden tartışma çıksın diye ellerine sağlık Muhbib abi diyip tartışma çıkmasına zemin hazırladı...
Üçüncü husus kişilere en kötü itham hırsızlık suçlamasıdır ...
Kafalara takılan hazır şablon kişinin elinde var iken neden Muhbib arkadaşın imzasının silinmesine ihtiyaç duyulsunki...Burada bir çelişki söz konusu...

Tartışmanın uzamaması dileğiyle...

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 9.11.2014, 22:46

Arkadaşlar bu konu da yeterli açıklama yapıldığı kanısındayım. Kimse hazır şablon kullanmak yasak ya da suç demiyor.
Ama Çakır, ben şablon kullandım diyor kullandığını iddia ettiği şablonu da paylaşıyor bizimle ama ne tuhafki şablonun üzerinde hiçbir edit oynama yokken şablondan ürettiğini söylediği temanın her yerinde oynama yapılmış.
İlk kez tema görüyor değiliz ya da çok aşırı grafik işlemleri uygulanmış, sayısız layer kullanılmış ve bu tür polemiğe neden olabilecek bir çalışma da değil.

Şimdi buna edit demek yanlış olur diye birşey yok. Bu bes belli EDİT bir çalışma. Şablonu paylaşılmış bir temanın ortasında ki resim değiştirilmiş, butonlar kesilip başka yere konulmuş ve imzası da kapatılarak başka yere kendi ismiyle imza atılmıştır. Bunu anlamayacak bir şey yok. Hatanın yapılması bir yanlış ise bu yanlışta ısrar edilmesi de bir o kadar abestir.

Hazır şablon var elinde madem, hiçbir yerinde de imza yok (bunu kullandım dediğin şablon da öyle değil mi?) neden kendi teman da imza kısmı silinmiş? Butonları kestiğin yerler de neden izler kalmış?

Şablonun üzerine direkt olarak resmi yerleştirseydin ve o şekilde işleseydin kimse sana neden bunu yaptın diyemezdi! Sonuçta hazır bir şablon paylaşılmış ve sen de onu temana uyarlamışın derdik.

Konu alakasız yerlere doğru gidiyor, yapılan açıklama ve uyarıların yeterli olduğunu düşünüyorum, lütfen daha fazla uzatmayalım ve bu tema üzerinden farklı kişisel hesaplaşmalara da girmeyelim!

• "RenksizGazete" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 9.11.2014, 23:00

Merhaba arkadaslar nacizane bende fikirlerimi yazmak istiyorum..sitemize bugune kadar bir cok hazır sablon kullanarak tema yayınlayan arkadaslar oldu..bunlar nacizane bir sekilde söylendi veya söylenmedi...buradda görülüyor ki
iki arkadas aynı hazır sablon üzerinde benzer calısma hazırlamısdır..Hazır sablon oldugunu baska siteden aldıgınıda göstermisdir..Simdi sablon üzerinde oynamalar var diye idaalar var cünkü o sablonun üzerinde o sitesinin adresi yaziyor arkadas onu silmis..bir cok arkadasda o siteden hazır sablon alip adresi slip kullanıyor zaten..deforme olan yer sitenin adresinin oldugu yer ben hazır sablonu gittim sitede gördüm..Sırf tartısma ortamı yaratalım diye kisileri khırsızlık ithamiyla suclamak ne kadar dogrudur..Bir olayı derinlemesine arasdırmadan önyargılı olmakda bence guzel bi sey degil.Saygılar...

13

Sunday, 9.11.2014, 23:29

Bir Çok Kişi Hazır Şablon Ve Psd kullaniyor Burda sadece kötü tesadüf ki 2 kisi ayni şablonu kullanmmış suçsa bu bütün kullananlar suclu bence bir kisi değil..
calıntı olarak suclayan arkadaslarıda önyargılı olmamaya davet ediyorum

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Monday, 10.11.2014, 00:06

Yahu arkadaşlar siz mi konuyu farklı algılıyorsunuz ben mi anlamadım.?
Adam ne diyor okumuyor musunuz? Ön yargılı olarak ÇAKIR'ı korumaya alacağınıza adamın yazdıklarına paylaştıklarınıza bakın.
Adam diyor ki şablon olarak bunu kullandım diyor.
Yani aşağıda ki resmi şablon olarak kullanmış. iyice bir bakın o resme tamam mı.
YAPMAYIN YAZIKDIRR GÜNAHDİRR BİR DELİ KUYUYA TAS ATII GELEN GİDEN BİSEYLER VAR SAN DII ASAGIDA VERECEGIM ŞABLONLA ALLAH ASKINA BU ŞAPLON AYNIMI edit adresinee gidin bulamadım adresii her temamin resimlerinii secimlerini oradan bulur ordan secerım bu şablonuda ben oradan aldım
Yukarı da şablon olarak bunu kullandığım dediği şablonla bu aşağı da yaptığı ve paylaştığı tema aynı mı???

Hayır aynı değil. Bunu anlamak bu kadar zor mu?

sablonun üzerinde o sitesinin adresi yaziyor arkadas onu silmis..bir cok arkadasda o siteden hazır sablon alip adresi slip kullanıyor zaten..deforme olan yer sitenin adresinin oldugu yer ben hazır sablonu gittim sitede gördüm..
O zaman şablon olarak bunu kullandım diye neden üstteki resmi atıyor? Oradan bişeyler silindiğini ben de anladım. Ve onu anlatmaya çalışıyorum. Sitenin ismi yazıyorsa desin ki ben Şablon olarak bu resmi kullandım site ismi vardı onu da editledim desin. Bana şablon olarak bunu kullandım deyip tertemiz şablonu gösteripte, temasında editlediği resmi neden kullanıyor.

Durum bundan ibaret.
Kimsenin şablon kullanması yasak ya da suç demedik. Herkes kullanabilir şablonu ama şablon olarak onu kullandım deyip, farklı bişey ortaya koymak çok saçma sonra da gelip buraya ben bişey silmedim diyor.

sablonun üzerinde o sitesinin adresi yaziyor arkadas onu silmis..
Site adresi yazılı değilmiymiş orada, onu silmemiş mi? Eeee daha neyi tartışıyoruz, Edit varmıymış yokmuymuş!

ÇAKIR ne diyor? Bakın benim şablonum da site ismi yazıyor diyor mu demiyor mu?
bu şablonuda ben oradan aldım

sablonun üzerinde o sitesinin adresi yaziyor arkadas onu silmis..bir cok arkadasda o siteden hazır sablon alip adresi slip kullanıyor zaten..deforme olan yer sitenin adresinin oldugu yer ben hazır sablonu gittim sitede gördüm..
bu şablonuda ben oradan aldım

Temayı paylaşan ben bu şablonu oradan aldım diyor, ter temiz resmi gösteriyor ama yaptığı tema da editlenmiş yerler var. Ama diğer arkadaşlar resmin üzerinde site adresi varmış onu silmiş diyor. Biz sanki farklı birşey diyoruz. Biz de bişeyleri sildiğini iddia ediyoruz zaten. Buna da Edit deniliyor işte.
Birileri de şablon kullanmak suç mu diyor.

Baştan site ismi yazılı resmi ortaya koyup, ben site ismini sildim resmi de otaya yerleştirdim diyerek açıklama yapsaydı bu konu da bu kadar uzamaz dı.

Önyargılı davranan ya da kimseye ayrıcalık uygulayan yok. Kimin kimi korumaya çalıştığı da gayet net ve açık!
Kural neyse onu uyguladık Temayı paylaşımdan kaldırdık.

Konusu da artık kapanırsa iyi olacak. Gereksiz yere çok fazla uzadı!

ZENoBIA

Bilge

• "ZENoBIA" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Monday, 10.11.2014, 20:58

Cevap vermeme gerek yok aslında..
Çünki yetkililer anlaşlır ve net bir biçimde ifade etmişler.

Ancak kafalarda neden ve niçin soruları varsa diye cevap verme gereği his ettim.
Forumda paylaşıma sunulan bir temayı unutmam veya aklımda kalır...
Gördüğümde tekrar paylaşıldığını bunu belirtirim.Burada esas emeğin gerçek sahibidir söz konusu....
Tema hakkında gerekli delilleri sunarım..
Bundan sonrası yetkililerin yetkileri dahilindedir..
Bu çalışmayıda daha önce forumda paylaşıldığı için biliyorum.
diğer sitelerde ne gibi paylaşımlar vardır veya nasıl şablonlar paylaşılır bilemem..
Ben buradaki paylaşımlar dahilinde yapmam gerekeni yaparım..
Hazır şablon tema nettir tertemizdir.Gerekli olan sadece resim ve fontlardır..Üstünde bir oynama yapılması gerekmeyen şablonlardır.
Herkese saygı ve sevgiler.

Ç@KIR

Profesyonel

• "Ç@KIR" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 10.11.2014, 21:28

Cevap vermeme gerek yok aslında..
Çünki yetkililer anlaşlır ve net bir biçimde ifade etmişler.

Ancak kafalarda neden ve niçin soruları varsa diye cevap verme gereği his ettim.
Forumda paylaşıma sunulan bir temayı unutmam veya aklımda kalır...
Gördüğümde tekrar paylaşıldığını bunu belirtirim.Burada esas emeğin gerçek sahibidir söz konusu....
Tema hakkında gerekli delilleri sunarım..
Bundan sonrası yetkililerin yetkileri dahilindedir..
Bu çalışmayıda daha önce forumda paylaşıldığı için biliyorum.
diğer sitelerde ne gibi paylaşımlar vardır veya nasıl şablonlar paylaşılır bilemem..
Ben buradaki paylaşımlar dahilinde yapmam gerekeni yaparım..
Hazır şablon tema nettir tertemizdir.Gerekli olan sadece resim ve fontlardır..Üstünde bir oynama yapılması gerekmeyen şablonlardır.
Herkese saygı ve sevgiler.

ZENOO YETER ARTIK BENİ BASKALARIYLA KARISDIRMA SAPLON NE SENİN DEDİGİN KİSİYE AİTDİR NEDE SAN SENLE UGRASMAYA DEGMEZZ BENIM UGRASACAGİM SEYLER DEREDEKİ KURBALARA DEGER OLMALI SAKIN SAKIN SEN SEN OL BENIM NE TEMAMA NEDE YORUMLARIMA CEVAP VERME SEN BURADA HERKESDEN ÖZUR DİLEMN GEREKİYORKEN HALEN ARI KALENİSİNE COMAK SOKMAYA CALİSİYORSUN SENİN NE OLDUGUNU HERKES BİLİYOO BİRDAHAA BENLE UGRASMA SAKINN SENİN TEKLİFLERİNİ KABUL ETMEDİM DİYEE YAKAMI BIRAK SENLE UGRASMATYA DEGMEZZ MUHATABIM DEGILSIN

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Monday, 10.11.2014, 21:42

:dusunmek: :dusunmek:

Konu yönetici ve yetkili arkadaşlarımca gerektiği sekilde izah edildi.. konuyu kişiselleştirmemenizi rica ediyorum. konuyu uzatmanın anlamı yok. eğer hala kişisel seylerle devam edecekseniz özel mesaj yolunu deneyin ..