Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

cetin036

Stajyer

• Konuyu başlatan "cetin036"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 6.02.2015, 20:45

Airties 5443 Port Sorunu

Merhabalar
Arkadaşlar modemim Airties 5443 forumu inceledim aynı model sorunu göremediğimden lütfen yardım istiyorum.
IP sabitleme işini IP Sabitleme linkine girerek yaptım fakat yönlendirmeyi çözemedim. yardımcı olursanız çok sevinrim (Resimdeki gibi yaptım mapping Kırmızı hala)

cetin036

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 7.02.2015, 19:00

Cevap verecek arkadaş yok mu ? Lütfen yardım bekliyorum

cetin036

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 7.02.2015, 20:24

Denemediğim yol kalmadı yardım lütfen

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 8.02.2015, 08:44

Port yönlendirme dogru gibi görünüyor, fakat modemin Firewall bölümündede flatcasta izin vermelisin.

ayrica bilgisayarinda baska bir güvenlik programi (güvenlik duvari, internet security), bulunuyorsa ordada gerekli islemleri yapmalisin.

cetin036

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 8.02.2015, 16:51

Aslı hanım cevabınız için tşk ederim.Hayır tüm firewal ayarları vs hepsi de tamam olmasına ragmen malesef açılmadı port.Bende kökten çözdüm olayı.Bugün modemi değiştirdim farklı bir marka aldım portu da açtım.
Mod arkadaşımız konuyu kapatabilir

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 9.02.2015, 09:26

Sorunu çözmüşünüz ama size maddi olarak biraz pahalıya mal olmuş.
İşlerimden dolayı konuyu ancak yeni görebildim, yoksa size o modemi aldırmadan sorununuzu çözerdim.

Neyse hayırlı olsun diyelim.

Sizden başkaları da belki aynı sorunu yaşayabilir diye, nerede yanlış yaptığınızı izah etmek istiyorum ki... Herkes sizin gibi hemen yeni bir modem almak zorunda kalmasın, masrafa girmesin.

Bizlerle paylaştığınız resimde, ne kadar da dikkatlice inceledim uyguladım deseniz de ufak bir detayı gözden kaçırmışınız onu anladım.

İşaretli alanda ki Protokol Tipi bölümünde TCP & UDP değil sadece UDP seçeneği seçili olmalıydı.
Flatcast biliyorsunuz ki bu (UDP) portu kullanıyor.

esalet

Stajyer

• "esalet" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 22.02.2015, 03:52

Ayni modemden arkadasimin var ayni islemi yapiyorsun ama yapilan islemi modem kayit etmiyor. gerek internet explorer gerekse chrome ile yaptim yinede kaydet dedigin zaman giris yeri geliyor. tekrar giris yapip nat port yönlendirmeden bakiyorsun islem kayit olmamis ayni islemi defalarca yapmama ragmen kayit etmiyor modem. bu durumda ne islem yapilabilir?