Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

mc.dasdmr

Stajyer

• "mc.dasdmr" bir erkek
  • Konuyu başlatan "mc.dasdmr"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 19.03.2015, 07:11

Your Firewall Blocked Access Hatası

Merhaba,

1 haftadır sürekli "Your Firewall Blocked Access Hatası" alıyorum. Lütfen yardım edin, ne yaptıysam düzelmedi... Güvenlik duvarı ve antivirüsümü kapatıp da girdim yine giremedi, gerçi önceden ikisi de açıkken girebiliyordum. Nasıl çözebilirim?

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 19.03.2015, 13:43

Girmeye çalıştığınız Radyodaki DJin portları kapalı olduğu için içeri giremiyorsunuz.
Dj portlarını açsın ya da portu açık olan birisi yayını alsın girmeyi o şekilde deneyin.

mc.dasdmr

Stajyer

• "mc.dasdmr" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 19.03.2015, 17:23

Sadece bir tane değil ki birkaç radyoda dj almayı denedim giremedim. Ayrıca dinlemek için bile aynı sorunu veriyor.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 20.03.2015, 10:53

sorununuz daha önce forumda işlenmiş ve çözümlenmiş.

Pcden Flatcastta Giremiyorum
Bu başlığı dikkatlice inceleyin ve anlatılanları uygulayın.

mc.dasdmr

Stajyer

• "mc.dasdmr" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 22.03.2015, 06:23

Benim sorunum oradaki sorundan değil ki:

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 22.03.2015, 14:44

Aynısı olmayabilir ama hemen hemen benzer sorunlar.

Söyleyeceğim adımları eksiksiz bir şekilde uygulayın,
İnternet Tarayıcı olarak ne kullanıyorsanız, Mozilla, Chrome, Opera vb... bunları
Denetim Masası - Program Ekle Kaldırdan tamamen kaldırın.
Daha sonra yeniden kurabilirsiniz.

Denetim Masasına girmişken,
Flatcast ile alakalı eklentileri de buradan kaldırın.
Önceki sürümlere ait eklentiler de olabilir gözden kaçırmadan istisnasız Flatcast ile ilgili ne görüyorsanız tamamen kaldırın.

Bilgisayarınızda BAŞLAT'ı tıklayıp, Çalıştır Şeçeneğini seçerek, çıkan kutucuğa Regedit yazıp alt resimdeki penceredeki işlemleri yapın,
Regedit (kayit defterinden) HKEY_CURRENT_USER >> Software >>1mal1software yolunu deneyerek silmeniz gerekir,

resimdeki gibi 1mal1software sag tiklayin ve Sil'in

Şimdi geldik temizlik aşamasına;

Burayı tıklayarak AdwCleaner Programını indirip bilgisayarınıza kurun ve Tam tarama yaparak bulunan bütün zararlıları temizleyin.
Daha sonra bu bağlantıdan Spybot-Search&Destroy programını indirip yine bununla da tam tarama yaparak, bilgisayarı bir kez daha temizleyin.
Son adım olarak,
Bu bağlantıdan Malwarebytes Anti-Malware Programını indirip kurun ve bilgisayarınızı bir kez de bu programla tarayıp temizleyin.

Her adımda ki Taramalar ve temizleme işlemleri sonrası bilgisayarınızın kapanıp açılmasını isteyecektir.
Kapatıp açar, bir sonraki işleme geçersiniz.

Tüm temizleme işlemleri bittikten sonra;

Chrome ve Mozilla gibi tarayıcılarınızı yeniden indirip kurabilirsiniz.
İnternet Explorer Kullanıyorsanız kullanmaya başlamadan önce sıfırlamanızı öneririm,

Tarayıcınızı çalıştırın ve Ayarlar kısmından “İnternet Seçenekler”ini seçin.
Açılan küçük pencerede üstteki sekmelerden en sağdaki “Gelişmiş”e gelin ve aşağıdaki “Sıfırla” butonuna basın.

Internet Explorer artık yeniden doğmuş gibi.

Bu bağlantıdan Flatcast'a ait güncel Active X eklentilerini indirip yeniden kurun.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=44555

Bu anlatılan işlemleri eksiksiz ve yanlışsız uyguladıktan sonra Flatcast'a girişte sorun yaşamamanız gerekiyor.
Halen aynı sorunu yaşıyorsanız , korkarım format atmaktan başka çözüm yolu kalmadı demektir.

mc.dasdmr

Stajyer

• "mc.dasdmr" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 1.04.2015, 05:37

Dediklerinizin hepsini harfiyen yaptım olmadı, format da attım az önce bitti zaten, yine olmadı. Hala o mavi ekranı almaya devam ediyorum. Sadece yayın yapmak değil dinlememe de engel oluyor?

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 1.04.2015, 11:11

internete nasil baglaniyorsunuz?
Modemde bulunan güvenlik duvarida flatcasti engelliyebilir!

mc.dasdmr

Stajyer

• "mc.dasdmr" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 2.04.2015, 05:33

internete nasil baglaniyorsunuz?
Modemde bulunan güvenlik duvarida flatcasti engelliyebilir!

İnternete nasıl bağlanıyorsunuz derken neyden bahsettiğinizi anlayamadım ama kablosuz olarak TP-Link'ten bağlanıyorum. Port hem bil.den hem de modemden açılmıştır. Zaten ilk kez yayın yapan birisi değilim o yüzden her şey tamamdı aslında ama neden böyle olduğunu anlamadım?

Gamze

Stajyer

• "Gamze" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 2.04.2015, 16:40

bazen sid numarasina özel flatcasttan kaynaklanan hatadan dolayi bu tür hata mesajlari alabiliyoruz, yeni bir radyo kurarak farkli sid alip tekrar bir dene.

eger proxy üzei internete baglaniyorsaniz veya gercekten güvenlik duvari flatcasti engelliyorsa your firewall blocked ac.. hatasi aliyoruz

1. sid degistirerek hatanin flatcasttan olmadigini kesinlestirmek gerek
2. bilgisayariniza zaten format atarak bu imkanida kapatmissiniz
3. kaynak internet baglantisindan olup olmadigini arastirmak gerek. (baglanis türü,sunucunuz veya modemdeki güvenlik duvari)

mc.dasdmr

Stajyer

• "mc.dasdmr" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 12.04.2015, 22:14

bazen sid numarasina özel flatcasttan kaynaklanan hatadan dolayi bu tür hata mesajlari alabiliyoruz, yeni bir radyo kurarak farkli sid alip tekrar bir dene.

eger proxy üzei internete baglaniyorsaniz veya gercekten güvenlik duvari flatcasti engelliyorsa your firewall blocked ac.. hatasi aliyoruz

1. sid degistirerek hatanin flatcasttan olmadigini kesinlestirmek gerek
2. bilgisayariniza zaten format atarak bu imkanida kapatmissiniz
3. kaynak internet baglantisindan olup olmadigini arastirmak gerek. (baglanis türü,sunucunuz veya modemdeki güvenlik duvari)

Radyo sid'inden olacağını sanmıyorum zira bir tane değil birkaç radyoda yayın almaya çalıştım yani, tek bir radyodan olabileceğini ben de düşünüp denemeler yaptım ancak dediğim gibi... Sadece radyoda yayın alma değil dinlemede de sorun yaşıyorum. Açık olan radyolardan birkaçına dinleyici olarak girmek istedim o zaman da bu mavi ekranı hata olarak aldım. Bunca şey yapmama rağmen (format vs.) neden böyle oluyor. Başka bir flatcast hesabımdan da denedim bu arada...??? Hiç böyle olmamıştı.