Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

selo1

Stajyer

• Konuyu başlatan "selo1"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 5.12.2015, 18:48

Windows 10 Modem Port Ayarı Sorunu

Selamlar Arkadaşlar Windows 8 ve öncesinde port ayarları oluyordu yani kendim kolaylıkla yapıyordum 7 yildir radyoculuk yapıyorum window 8.1e güncelleyince port ayarı bozuldu bir daha yapamadım

belki Windows 10 da düzelir diye ona güncelledim yine olmadı modemden sabit ip atama Haricinde gerekli port ayarını yapıyorum güvenlik duvarındanda falatcast için port ayari yapıyorum yine turuncu görünüyor

çok farklı şekiller denedim yine olmadı maping infodaki ip numarasını sabitlemeye kalkıncada net gidiyor ip sabitleyemiyorum modemim Air Ties 534

PORTSUZ Yayın Yapabiliyorum Ama Giriş Yapan Az Oluyor YADA GİREMİYORLAR MAVİ EKRAN OLUYOR
acil yardım lütfen Bir Çözüm Bulabilmek Ümidiyle

Şimdiden teşekkürlerrr

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 6.12.2015, 11:28

1- portunuzu açmak için aşağıdaki videoyu inceleyiniz;

2- IP sabitleme için aşağıdaki konudaki videoyu inceleyiniz (video her asamada durmaktadır her asama sonrası ustune tıkladıgınızda devam decektir )

Windows 7 IP Sabitleme

3- tüm bunları yaptıgınız halde olmuyorsa internet saglayıcınız ile modem ureticisinin otomatik ıp konunlandırması tutmuyor demektir. modeminiz içinde TEMEL bölümündekı kısımların yapılandırlması lazımdırkı bu da modem uretisini ile servis saglayıcınız arasındakı protokolle oluyor o yuzden modem ureticisinden canlı yada telefon ile muracatınız gerekmektedir

selo1

Stajyer

• Konuyu başlatan "selo1"

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 6.12.2015, 19:41

Selamlar Arkadaşlar Atilla Arkadaşa Bu Hızlı Cevaptan Dolayı Çok Teşekkür Ederim

İp Sabitlemeyi Sonunda Yapabildim Sorun Üç Bölümede Gerekli Şeyleri Yazmamamdan kaynaklanıyormuş En Alta Modem Linkini Yazınca Oldu

Fakat Explorerde Bir Türlü Yeşil Olmayan Maping İnfo Port Yönlendirme Mozillada Yeşil Oldu Explorerden Kaynaklanan Bir Sorun Odugu Anlaşıldı
Cromede Zaten Açılmıyordu Radyo Mozilladan Açınca Port Yönlendirme Haloldu

Explorerde Ayarlanacak Bir Yer Varsa Onu Yazabilirseniz Sevinirim Sorunum Explorer Dışında Halloldu

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 6.12.2015, 22:34

Explorerde Ayarlanacak Bir Yer Varsa Onu Yazabilirseniz Sevinirim Sorunum Explorer Dışında Halloldu

expoler 9-10 ve ustleri için bir ayar gerekmiyor yeniden güncellemeyi deneyiniz