Giriş yapmadınız.

HAZARBEY

Profesyonel

• "HAZARBEY" bir erkek
  • Konuyu başlatan "HAZARBEY"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 5.11.2016, 02:51

Harici Ses Kartiyla Flatcatan Yayain Yapmak

Öncelikle selam ve saygilar Konuyla ilgili arkadaşlardan bir ricam olacak bazı radyolarda dj lerin frekanslı radyolar gibi yayın yapmaktalar şiir seslendirmelerimi yayında müzik fonu eşliginde yayınlamak istiyorum tabiki flatcast mikseri yeterli olmuyor ama bu işi çok başarılı yapan arkadaşlar gördüm rica ettiysemde meslek sırrı gibi açıklamak istemediler harici bir ses kartım var DIGITUS-70800 ... XP kullaniyorum ve kart xp ye uyumlu kurulumu yaptım yayını sam2 -zara studyo ve raduga üzerinden yapmayı denedim hiç birinde olmadı flatcastın mikserini devre dışı bıraktım streo karıştırıcım var radyodan audio seçeneğinden ses kartımıda seçtim.. mikrofondan dinleyiciye ulaşiyorum ama müzikler yayına gitmiyo neyi eksik yapiyorum anlayamadım sanırım sizler tanık olmuşsunuzdur istediğim tür yayaın yapan dj lere kısacası bu işi yapmam için ne yapmalıyım bilgilerinizi esirgemezsseniz sevinirim selam ve saygılrımla..

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "HAZARBEY" (5.11.2016, 03:07)

2

Saturday, 5.11.2016, 08:35

Öncelikle Aleyküm selam..Hazarbey bu şekilde yayın eden bir yayıncı olarak sizinle bu bilgiyi paylaşmak istedim..Flatcastta talk over açık iken pcde normal m3 dinlediginiz bir programı yaklaşik 9 ses hizinda açarak bir fon müziği koyabilirsiniz...Gayette güzel profosyonel bir ses çıkıyor...Bu şekilde fon arkadan geliyor ve sesinizi bastırmıyor..Üstelik fonun sesini duyabildiğiniz için şiir okurken nerde duracağınızı nerde devam edeceğinizi biliyorsunuz...Sam programı ilede bunu edebilirsiniz.MP3 programı ile de...Sadece Flatcast programını kullanarak etmek istiyorsanız ise yandaki konuşma çubuğunu az aşşağı çekmenizi tavsiye edicem ses patlamasın diye....Bilgi paylaşmak içindir diye düşünüyorum...Güzel yayinlar... :)

HAZARBEY

Profesyonel

• "HAZARBEY" bir erkek
  • Konuyu başlatan "HAZARBEY"

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 5.11.2016, 16:05

Öncelikle ilginiz ve alakanıza çok teşekkür ediyorum kraliçe sultan ben sizin dediğiniz şekilde yayın yaptım ama yeterli performansı alamadım yanlız mp3 dinlediğim bir programı 9 ses hızında açmak konusunu anlayamadım 9 ses hızında nasıl açaçağım bu bir ikincisi ben harici bir ses kartıyla herhangi bir mp3 calar programını devreye sokmak istiyorum bu şekilde müzik çalarken araya anonslarlada rahat girmeliyim aslında bu konuda burda uzman olan arkadaşlarda var anırım ama konumu görmediler sanıyorum yinede çok memnun oldum açıklamanız için bu 9 ses hızı konusunu anlayamadım belki bir çözüm olabilir bu ama bilemiyorum çok teşekkür ediyorum sağolun kraliçe sultan yinede ilave bir açıklamanız olursa beklerim

Bilgikurdu

Stajyer

• "Bilgikurdu"  35 bugün yaşında
  • "Bilgikurdu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 11.11.2016, 08:44

Bilgiler için teşekkürler.