Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 19.03.2008, 18:54

Flatcast F5

Flatcast yeni F5 sürümü kullanim icin herkes icin hazir artik.

Yeni sürüme gecis icin ne yapmaniz gerek:

[list]1. Radyo kapali olmali, canli yayina ara vermelisiniz !

2. Flatcast anasayfasindan radyo nickinizle admin girisi yapiniz ve Admin panosundan yeni sürüm icin F5 secin (admin paneli nerdedir? ilk iki resmi takip edin!
Flatcast AdminPan Radyonun boyutlarini ve Sifresini degistir

3. Radyonun bulundugu site bilgisine birde site künye bilgisinin bulundugu linki ekleyin veya üyelikteki verilen isim ve soyismi umumiyete görünür yapin (isim ve soyisim belirtilen yerin altindaki kutu isaretlenmeli)[/list]

Sorunlar oldugunda tekrar 4.16 sürümüne gecis yapabilirsiniz!

[hr]
DJ'ler ( Yayincilar ) icin yenilikler ve degisiklikler nelerdir?

Aciklama :

- misafir kutumuzun üzerinde SAFE CHAT veya OPEN CHAT özelliklerini secebiliriz, Safe chat secenekleri dj'ler icin daha kullanisli artik ve saldiri esnasinda arkadaslarimiz disarda kalmiyor.

Dikkat acilis hep Safe Chat ile basliyor

Artik ekranda biz yokken istemedigimiz nickler/dinleyiciler giremesin veya istediklerimiz girsin diye bazi listeler olusturabiliyoruz (restricted chat özellikleri). Bu özellige Vize diyebiliriz ;)

Misafirler listemizdeki secmek istedigimiz nickin üzerine gidiyoruz, sag ve sol maus tusuyla istedigimiz statü'yü vermek icin tikliyoruz, mesela:
:new: ve Radyomuzun hafizasinda kaliyor ve dj degisince kaybolmuyor.

[list] Strg (ctrl) + Sol secenek
Friendlist :new: = arkadaslar listemiz, dj ekranda yokken bile giris izni/vize verilmistir. Saldiri esnasinda ekrani takip edemezse DJ, arkadaslarimiz ve daim misafirlerimiz kayitli nickiyle dezavantaj yasamayacak ve disarda kalmayacak.

Yasakli (cizik) = bu sekilde cizdigimiz nickin yazilarini sadece dj görebilir, nickin cizik/yasakli oldugunu diger dinleyicilerde görür, vize verilene kadar bekletilebilir.

kirmizi kart (cift cizik) = bu sekilde iki kere tiklayarak cizdigimiz nicki sadece dj görür ama yazilari okuyamaz, diger dinleyiciler nickide, yazdiklarinida göremez, istenilmeyen kisi - vize yok !

OK = bu nicki herkes görür ve yazilarini okuyabilir, misafir vizesi verilmistir[/list]

- ekranda sag tiklayarak SHOW OWNED BY tikladigimizda radyo sahibinin nick ve sid numarasi belirir.. :new:

- INFO tikladigimizda Statistics penceresi bize
  • 1. Port bilgisini verir, Mapping + = Port acik, Mapping - = Port kapali
  • 2. Yayin devri icin TAKE OVER acikmi kapalimi diye + veya - olarak gösterir
  • 3. Saat, veri bilgileri, kullanilan sürüm ve kac kisinin ag'da bagli oldugunu bildirir

- CHAT tikladigimizda
  • -> TEXT = yazi ayarlari
  • -> USER SORTING = kullanici/nick siralamasi
  • -> DELETE CHAT = chat yazilarini sil / temizle

- ALLOW TAKE OVER tiklayarak yayin devrine izin vermis oluruz

- PRESETS tema secimi

- DESIGN TOOL ekran, tema, kapi ve diger ayarlar icin pencere acilir

- LOG TEXT / kayit defterinden saat kacta yayin almisiz, hangi temalari kullanmisiz görebiliriz

Flatcast yeni F5 sürümüyle birlikte bize daha kaliteli bir hizmet vermis oldu. Baglanti sorunlari azaldi ve daha kullanisli hale geldi hem yayincilar hemde dinleyiciler icin. Bu versiyondan sonra daha keyifli gecicektir yayinlar.

Flatcast activeX (pluginler) icin Flatcast ActiveX ( Güncel Sürümler) bölümüne bakin

Bu mesaj 4 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (7.03.2011, 15:01)

jocuk

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 8.05.2008, 18:37

bilgi verdigin icin tsk.ederim ben flatcastın sitesine bakdim ama göremedim nerrden yukleyebilirz yardımcı olabilirmisiniz?

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 8.05.2008, 18:43

jocuk, henüz umumiyete sunulmadi bu sürüm. Su anda kendi moderatörleri ve türkce flatcast yardim destek siteleri deneme amacli kullandi veya kullaniyor..

son düzenlemeler sonrasinda herkese acik hale gelecektir, o zaman admin panelinden görürsünüz

jocuk

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 9.05.2008, 19:19

tsk.ler

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 27.05.2008, 15:23

Merhabalar,

yeni F5 sürümü kullanim icin herkes icin hazir artik. Önemli degisiklikler yukardaki baslikta AllaTurkaa tarafindan anlatildigi gibi, önemli bilgiler burada sizlerle paylasilacaktir.

1. Radyo kapali olmali, canli yayina ara vermelisiniz !

2. Flatcast anasayfasindan radyo nickinizle admin girisi yapiniz ve Admin panosundan yeni sürüm icin F5 secin (admin paneli nerdedir? ilk iki resmi takip edin! Flatcast AdminPan Radyonun boyutlarini ve Sifresini degistir

3. Radyonun bulundugu site bilgisine birde site künye bilgisinin bulundugu linki ekleyin veya üyelikteki verilen isim ve soyismi umumiyete görünür yapin (isim ve soyisim belirtilen yerin altindaki kutu isaretlenmeli)

Sorunlar oldugunda tekrar 4.16 sürümüne gecis yapabilirsiniz!

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (10.04.2010, 11:30)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 27.05.2008, 16:10

eline saglik i-rem, bilgi icin tesekkurler, herkese hayirli olsun diyelim ;) hosgeldin F5 ...

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 27.05.2008, 18:27

yoneticilere tskler cok guzel paylasım umarım tum radyocu arkadaslar ıcın kullanıslı bır surum olur. tsker ederım yuregınıze saglık arkadaslar.

Adem ÖzeL

• "D3NiZLi-Li" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 27.05.2008, 19:26

F5 hosgeldin Vatana ve Millete Hayirli ugurlu olsun :))

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 27.05.2008, 21:53

slm arkadslr peki anlati
m icin teskkurlşer ama benm sormam gereken bir konuk var yeni surume gectigimiz ttaktirde radyoya giremiyorum sorunu varmii gene bide radyo kapali olmamali demissiniz kapaliderken bnm radyoda dj olmadig icin kapali bana biraz daha aydinlatici bilgi verirseniz sevinirim DJ M€CHUL simdiden tesekkurleri

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 27.05.2008, 22:02

Alıntı

kapaliderken bnm radyoda dj olmadig icin kapali bana biraz daha aydinlatici bilgi verirseniz

degisdirmek istedigin radyo yayinda olmamali

Alıntı

yeni surume gectigimiz ttaktirde radyoya giremiyorum sorunu varmii gene

radyolara girememelerinin nedeni sürümle ilgili degil, yayin yapan dj modeminde ve güvenlik programlarinda udp 40123 portunu acmali.

forumda ayrintili bilgi bulabilirsin

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 28.05.2008, 13:12

Arkadaslar yardım edin

Arkadaslar bir radyom var ama korkudan şifreyi kimseye veremiyorum sifreini değiştiriler diye şifreyi versem radyoya verdiğim kişler ele gecirebilirmi lütfen cvp verin aradaslar

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 28.05.2008, 13:13

Arkadaslar yardım edin

Arkadaslar bir radyom var ama korkudan şifreyi kimseye veremiyorum sifreini değiştiriler diye şifreyi versem radyoya verdiğim kişler ele gecirebilirmi lütfen cvp verin aradaslar

13

Wednesday, 28.05.2008, 14:15

Sadece isd numaranı ve yayın şifreni ver. Flatcast admin şifreni verme o zaman sorun olmaz.

Bu Konuya Bak

bu linkte gerekli bilgileri bulabilirsin.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (10.04.2010, 11:33)

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 29.05.2008, 17:55

selam tşkk ederim verdiğiniz bilgiler için .. yeni sürüm hızlı akşam denedim düşmeler olduu şu an bakalımm ama sizden bir ricam olucak arkadaşlar giremityor yenisine ben f 5 in linkini istiyorum arkadaşlar siteye yerleştirecem dinliyicilerin basitce yükleyebilmesi içn saygılar..

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 29.05.2008, 18:22

Alıntı sahibi "".Kaptan34""

selam tşkk ederim verdiğiniz bilgiler için .. yeni sürüm hızlı akşam denedim düşmeler olduu şu an bakalımm ama sizden bir ricam olucak arkadaşlar giremityor yenisine ben f 5 in linkini istiyorum arkadaşlar siteye yerleştirecem dinliyicilerin basitce yükleyebilmesi içn saygılar..

ilk ziyaretlerinde otomatik olarak yüklenmiyormu??

istedigin linkler burda -> http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mode=article&k=2

hangisi lazimsa download yazisinin üzerine sag secenekle ayrintilarinda link ögrene bilirsin

by-katman

Stajyer

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 30.05.2008, 18:37

f5 illaa yüklemek gerekiyormu

arkadaslar 4.16 da galsak bize zarari olurmu ben çözemedim şahsen
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zati 4.15 den 4.16 gecerken komple sildim radyoyu :wallb: :wallb:
bida olsun isdemiyom bazi arkadaslar illaa yukleyecen dedide :up:

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 30.05.2008, 19:32

Arkadaşlar bu f5 de gelen misafirlerin üstü çizik ya onu kaldırabiliyormuyuz...

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 30.05.2008, 19:38

Alıntı

Aciklama :

- misafir kutumuzun üzerinde SAFE CHAT veya OPEN CHAT özelliklerini secebiliriz, Safe chat secenekleri dj'ler icin daha kullanisli artik ve saldiri esnasinda arkadaslarimiz disarda kalmiyor.

Dikkat acilis hep Safe Chat ile basliyor

O halde open chat yapmalisin Radyonu her açtiginda ;)

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Friday, 30.05.2008, 19:42

by-katman, 4.16 da kalsak bir zarari olurmu diye sormussun ;)
4.15 ile 4.12 versiyon kalkacak
Ama 4.16 ile F5 Kullanimda kalicak
Zararin ne olur onuda söylim F5 flatcast ve misafirler için yeni özellikler dolu Bence Keşfetmelisin ;)
Nasıl geçeçegini Admin Dede sölemis sende o sekilde uygula ;) Radyona bir sey olmaz Korkma :blink1: :burda:

Alıntı

1. Radyo kapali olmali, canli yayina ara vermelisiniz !

2. Flatcast anasayfasindan radyo nickinizle admin girisi yapiniz ve Admin panosundan yeni sürüm icin F5 secin (admin paneli nerdedir? ilk iki resmi takip edin! Radyo Boyutu ve Sifre Degis

3. Radyonun bulundugu site bilgisine birde site künye bilgisinin bulundugu linki ekleyin veya üyelikteki verilen isim ve soyismi umumiyete görünür yapin (isim ve soyisim belirtilen yerin altindaki kutu isaretlenmeli)

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (10.04.2010, 11:58)

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Saturday, 31.05.2008, 20:32

Re: Flatcast F5

[quote="AllaTurkaa"][size=18][b]Flatcast yeni F5 sürümü kullanim icin herkes icin hazir artik. [/b][/size]

demişsiniz cok teşekür ederim. yalınz baktım ben hakikattende hızlı ama dinleyiciler patır patır düşmeye başladılarr bir gün dayanabildik ben Türkiyeden katılıyorum o yüzden dinliyicileirmizin hızını düşünücek olursak hızları düşük çoğunun tarifeli üçrete tabiler o yüzden f 5 yeni sürüm hızlı olduğundan dolayı dinleyicileirin bir çoğunu etkilemiş olabilirmi sizce !!!yoksa program yenide eksiklerimi var bilmek isterim saygılarımla
kaptan