Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

gul38

Stajyer

• Özel mesaj gönder

101

Friday, 18.03.2011, 01:41

selamün aleyküm berarcan kardes benim modeme port actim flatcastta yesil gözüküyor ama girilmiyor simdi ben 192.168 ....... girdigimde benim karsima alice modem cikiyor oraya verdim yinede acilmadi arti benim modem rutere bagli ondan ola bilirmi diye ruterede actim yukardaki numaradan girince normalde ruter cikar ama bende modem cikiyor lütfen yardim edin ne edecemi bilemedim :Ç.hastayim: :bilmem:

102

Friday, 18.03.2011, 02:18

anlamadımki portum açık yeşil diyosunuz (ama girilmiyor)diyosunuz
portunuzun yeşil olduğunun ekran görüntüsünü koyabilirmisiniz buraya ?

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (18.03.2011, 02:39)

gul38

Stajyer

• Özel mesaj gönder

103

Friday, 18.03.2011, 16:27

beratcan kardesim port görünümü

selam kardesim beratcan ben sana radionun mapping port acik gösterdiginin ekran görüntüsünü ekliyecem insallah becere bilirsem dosyayi kabul etmiyor nasil eklerim fcp yada zip diyor

gul38

Stajyer

• Özel mesaj gönder

104

Friday, 18.03.2011, 16:34

buda modem görüntüsü kardesim beratcan eklenti gul38

ben 192.168.... girdigimde karsima

bende burdan actim rutere adresden girdim normal orayada verdim anlamadigim 192.168 den girince nedne burasi cikiyor aliceye sordum sabit ip alacaksin dedi onuda parayla veriyoruz dedi :box:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "gul38" (18.03.2011, 17:31)

105

Friday, 18.03.2011, 20:08

ilk verdiğinz resimde portunuz açık görünüyor .

fakat resimdeki o temayı kullanıyorsanız aslında dinleyiciler radyonuza girmiştir ama kullandıgınız tema chat'a kapalı bir temadır

design tool panelinde Radyo Chat Dark Temasına çift tıklayın..sanırım sorun tema seçimizinde
______
İP Sabitleme yi kendi pc nizde ağ ayarları altında verebilirsiniz
IP Sabitleme Resimli anlatım için >>>>TIKLA

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (18.03.2011, 20:14)

• Özel mesaj gönder

106

Saturday, 19.03.2011, 14:47

beratcana a

beratcan kardes bende bertan memnun oldum kardesim benim radyom var 4 senedir 7/24 yayında sormak istedim şu geceleri arada kapatmak lazimmi cünkü sabakları girmekte zorlaniyor herkes modem port actim dedin gibi ama

radyonun cht sayfasına ters tıklayınca

my info var oraya tıklayinca my pc kırmızı eksi hala

eskiden port actımızda yesil artı olurdu simdi senin dedin gibi port actim ama eksi ve kırmızı bu durum normal mi bu radyonun totali 500 binlere yaklasti acaba ondanmi girisler zor oluyor birde radyo linki asil linkinde .com u info yapsam düzelirmi?

beratcan bni aydinlatıursan sevinirim. simdiiden tskler iyiki varsınız

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

107

Saturday, 19.03.2011, 15:44

geceleri arada kapatmak lazimmi cünkü sabakları girmekte zorlaniyor herkes

Geceleri acik tutup veya kapatmanla alakali degil, portun kapali olmasindan kaynaklaniyordur

radyonun totali 500 binlere yaklasti acaba ondanmi girisler zor oluyor birde radyo linki asil linkinde .com u info yapsam düzelirmi?

Radyonun totaliyle girislerinde bir alakasi yok, sadece bir sayactir. Siteye mi yoksa radyoya mi girisleri kastediyorsun? Sitenin girisinde bir problem varsa, bu host'unla alakali olabilir, o zaman degismekte fayda olur. Fakat siteye giriyor ama radyo acilmiyorsa dinleyicilerde, demek ki port ayarlarinda bir eksik var.
Herseyden önce IP sabitlemen gerekir. Beratcan burda anlatmis:IP Sabitleme - Resimli anlatim

• Özel mesaj gönder

108

Saturday, 19.03.2011, 15:57

merale

siteye degil rad girisler cok berbat sabhalri sorun daha fazla 6 senelik flatciyim cözemedim acaba radyo ana linkini

http://www.flatcast.com/de/VideoProducer…ko=1&sid=368454 info yapsam faydasi olurmu?

109

Saturday, 19.03.2011, 16:41

siteye degil rad girisler cok berbat sabhalri sorun daha fazla 6 senelik flatciyim cözemedim acaba radyo ana linkini

http://www.flatcast.com/de/VideoProducer…ko=1&sid=368454 info yapsam faydasi olurmu?

Umarım kullandıgın portal icin icin yetkiliden izin almıssındır ki :hiç sanmıyorum
Sencede yardım istedigin bir yere ihnaet etmiyormusun ?
http://www.iznikfm.com/wb/index.php?page=Portal

• Özel mesaj gönder

110

Saturday, 19.03.2011, 16:55

Umarım kullandıgın portal icin icin yetkiliden izin almıssındır ki :hiç sanmıyorum
ben portaldan forumdan anlamamki

benim degil icindeki radyo benim kardes

yanlis bise varsa söle gerekeni yapam

ne yapmam gerekir?

111

Saturday, 19.03.2011, 19:37

siteye degil rad girisler cok berbat

bu sizin modeminizde port sorununuz var anlamındadır .
öncelikle bilgisayarınızda ip sabitlemesi yapmalısınız (sabit ip satın almayı karıştırmayın)

1. ip adresinizi pc nizde (ağ ayarları altında) sabitlemelisiniz
2. modeminizin setup (ayarlar bölümüne) girip nat bölümünden Flatcast UDP 40123 portunu doğru bir şekilde yapılandırmalısınız
3. modeminizin (varsa) Firewall inden ip nize izin vermelisiniz
4. bilgisayarınızın güvenlik duvarındnda aynı izni vermek faydalı olur
5. kullandığınız Virüs tarayıcı veya Zone alarm gibi veya Firewall yazılımları varsa onlardanda engelleyenleri bulup ordanda izin vermelisiniz

benim degil icindeki radyo benim kardes

herhangi bir site veya indeks deki radyo SID nosu sizinse ve sizin yayın yaptığınızda girişler zor oluyorsa yukarıdaki seçenekleri tek tek dikkatlice uygulamalısınız<..

• Özel mesaj gönder

112

Saturday, 19.03.2011, 22:54

tskler bereatcan allahraziolsun hepsini denicemm

NjooD

Acemi

• Özel mesaj gönder

113

Saturday, 19.03.2011, 23:00

Alıntı

Yardim istedigi yere ihanet etme gibi bi sansi yok Bu tema http://community.woltlab.info ücretsiz olarak yayinda zaten.

İzin Olmassa Ndn Yayinlaniyo ozman ?

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (20.03.2011, 20:41)

• "gizemliyim" bir kadın

• Özel mesaj gönder

114

Sunday, 20.03.2011, 10:43

Çok Güzel Bi program indirdim ..Tskler Emeginize SgLık...Paylasım için Çok Tsklerr

115

Sunday, 20.03.2011, 20:37

http://www.iznikfm.com/wb/index.php?page=Portal

Açık kaynak kod bu artık By_Rmx.

Al-Pi Paylaştı.WoltLab'in resmi sitesinde var.

gul38

Stajyer

• Özel mesaj gönder

116

Monday, 21.03.2011, 00:04

modem acik görünüyor gul38

öncelikle tsklerimi sunmak isterim yardimci oldugunuzdan dolayi kardesim beratcan ben onlarin hepsini yaptim ve kendimdem de 6 yildir bu isin icindeyim yayinda tabiyki tema s´degisiyor ben bu temayi sadece sein görmen icin aldim sanirim ben ip sabitlesmesi lazim sorun orda cünkü ruterin iple modeminki tamamen ayri rutere adresden giriyorum modemede 192.168 den halbuki benim ruter modeme bagli kayit oldugum internet sirketi bana bizim ruterle alakamiz yok o bizden ayri diyor ama ben masum kardesiminde gösterdigi gibi ayarlari yaptim yine acilmadi modemi yapinca acildi ama ne kadar acildi arkadasim yinede giremiyor daha dogrusu kimse giremiyor

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

117

Monday, 21.03.2011, 11:09

ben ip sabitlesmesi lazim sorun orda cünkü ruterin iple modeminki tamamen ayri rutere adresden giriyorum modemede 192.168 den halbuki benim ruter modeme bagli

gul38, senin ekledigin resimlerin ilkinde, Mapping + gösteriyor, ama IP no 10 ile baslarken sen router/modem'e 192. ile baglaniyorsun. Arada modem ve routerlerin baglantisini bilmiyorum ne sekilde yapilmis. IP sabilemek icin CMD komutuyla önce bilgisayarinin internet baglantisini cözmen gerek. Burada videolu anlatimlar var: Windows 7 - IP sabitleme
Windows XP icin: Video Dersleri-IP sabitleme

IP sabledikten sonraki islem, sabitledigin ip no'sunu modem veya router'deki Portforwarding bölümüne aynen vermek olmali.
*Internet sirketinin verecegi sabit ip bununla alakali degildir.

lazkızı_

Stajyer

• "lazkızı_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

118

Wednesday, 18.05.2011, 14:57

CNET 854 benim modem burdada onla ilgili bişe bulamadim goglede bile:) servisini aradım göya actık portları ama acılmamış servisin bile bu konu hakkında cok bilgisi yok

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

119

Wednesday, 18.05.2011, 15:15

lazkızı_, asagidaki adreste var
http://portforward.com/english/routers/p…54/Echolink.htm

adres kismina 192.168.62.1 rakamlari yaz ve Enter yap
User Name : admin
Password : 1234

geri kalanlarida linkteki resimlere bakarak yapin, takildiginiz yer olursa yardimci olmaya calisirz..

lazkızı_

Stajyer

• "lazkızı_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

120

Wednesday, 18.05.2011, 15:36

tşkler masum bi deniyim