Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 8.11.2006, 11:39

Istek hatti

Radyonuzun yanina bir istek hatti eklemek isterseniz, bunu bir shoutbox la geceklesdirebilirsiniz.
tüm ayarlariyla en fazla 10 dakikalik bir is.

Internetde bir sürü bedava shoutbox var, ben ilk önüme geleni aldim.

1.
Burdan shouthbox un sayfasina giris yapiyorsunuz, ve assagdaki resimde isaretlenmis olan yere tikliyorsunuz.

2.
Email haric verdiginiz bilgilerin dogrulu önemli degil.

3.
Kategorieden bir alan secmeniz gerek.

4.
Simdi yukarda Box ID: nizin yazan bir pencere acilacak.
bu numarayi unutmayin, Shoutboxunuzun admin bölümüne girebilmek icin bu numara ve daha evel vermis oldugunuz sifre lazim olacak.

5.
Administration Hauptmenü ye tikliyarak Admin Paneline geciyoruz.
(bu pencerede eksik olan bilgileri gösteriyor, fakat doldurmak zorunda degilsiniz)

6.
Admin Paneli
Shoutbox konfigurieren: ile renk ve sekil ayarlari yapiyorsunuz, sitenize uygun bir tema secin.

Nachrichten bearbeiten: ile yazilan mesajlari silebilirsiniz

Istek hattinizi zevklerinize göre ayarladiktan sonra
Code-Genarator: ya tiklayip bir ilerki sayfaya geciyorsunuz

7.
Bu pencerede Istek hattinizin boyutlarini secebilirsiniz, radyonuzun boyutlarina uygun olsun.
yüksekligi en fazla 500px yapabiliyorsunuz, fakan bunu sonra html kodunda daha yüksek bir boyut yapabilirsiniz.
(öneri : Breite=140 Höhe=500)
Code generiiren: e tikla

8.
html Code
isaretlenmis olan kodu kopyalayin, ve radyonuzun index sayfasina yapistirin, ve burda height boyutunun radyonuzun boyutuyla ayni olmasina dikkat edin, gerekirse degistirin.

örnek:
[code:1]</IFRAME><iframe src="http://157893.shoutbox.de/" width="141" height="586" frameborder="1" allowTransparency="true"></iframe>[/code:1]

sonuc:
kodu dogru yere yapistirirsaniz!

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 11.11.2006, 15:52

Kodlarin tam nere gelecegini bilmeyenler icin.

assagda bulunun belgeyi bilgisayariniza yükleyin ve winrar (winzip) ile acin!
icinde bulunan index.html
1. üzerine tikliyarak shotboxu (istek hattini) deneme imkaniniz var.

2. sag tusla bir editorla acin, sira 162- 163 radyo ve istekhattinin kodlari var.

[code:1]<div align="center"><IFRAME height="586" width="781" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=181746">
</IFRAME><iframe src="http://157892.shoutbox.de/" width="141" height="586" frameborder="1" allowTransparency="true"></iframe></div>[/code:1]

cetinM

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 11.11.2006, 16:11

slm alpi bana yolamis oldugun ynai hazirlamis oldugun box actim vede kurdum yanliz gene anlmadigim bir seyler var herzamanki gibi malesef birincisi box kendini otomatik olarak guncelliyormu ikincisi sayfanin saginda durmasini terci ederdim ununcusu bende bir tane yaptim ama sana yazdigm seler bendede omuyor alamiyorum neden su dusunuyorum simdi bu istek hatti kendini guncellemiyorsa benim icin eskisinden farki yok malesef ya valla kafayi yiyorum ya
ne yapacagimida bilmiyorum

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 11.11.2006, 16:21

cogu shoutboxlar autorefreshi olmuyor yanda bir reset (refresh) butonu bulunuyor onunla güncellesiyor, fakat bazilarinda var, admin ayarlarinda refresch yapiliyor bu boxda..

http://www.wh-shoutbox.de/

Edit:
bunlarda refresh secenegini kaldirmislar :oops:

cetinM

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 11.11.2006, 16:56

ALPI ELLERINE SAGLIK COK GUZEL OLMUS BENDE YAPTIM ARTIK TAM OLARAK CALISIYOR SADECE BIR SORUN VAR AMA O DA OLSUN ARTIK SORUNDA MONITÖR BUYUKLUYUNDEN OLSA GEREK BAZI DINLEYICILERIMDE RADYONUN ALTINDA BAZILARINDA ISE SAGINDA AMA OLSUN COK GUZEL ELLINE YUREYINE SAGLIK

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 11.11.2006, 17:12

evet ayni yazdigin gibi, ekranin boyutu kücükse (cooook kücükse) yana sigmaz.

aslinda standar boyut 1024
radyo 800 + 140 shoutbox= 940 yapar. ;)

sunuda söylemeden yapamiyacagim,
djlerin isinin nekadar zor oldugunu anlatmama gerek yok, msn, chat, mp3ler, mic.... simdi biri gelip shoutboxta pislik yazarsa, onunla kim ilgilenicek?
shoutboxun admin bölümüne girip silmek lazim..

cetinM

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 11.11.2006, 17:18

cok haklisin evet
benim bu konu icin iki dusuncem var birincisi admin sayfasini dj lerime vereceyim yani sifresini kendileri silsin diye he birda orada dikatimi cekti wor filter yani kelime secici oraya yanlis kelimeleri yazarsam yanilmiyorsam kimse orada bir yanlis sey yazamaz ama buyuk vede kucuk de yazmaliyim galiba y sayak kelimeleri onu deneme imkani daha bulamadim bir ara onuda deniyeceyim

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 11.11.2006, 17:23

aslinda kücük büyük farketmiyor...
ve si* *pu gibi kisaltmalarda kullana bilirsin
yani pu la biten ve si le basliyan kelimeleride göstermiyor.

fakat emin degilim, denemen gerek ;)

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 16.11.2006, 16:49

sitedeki M-Rose's teması yuklenmıyo yuklenıyo fakat fcp değil bir not defteri var duzeltebilirmisin tş ederim

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 16.11.2006, 17:11

Alıntı sahibi ""volcanox61""

sitedeki M-Rose's teması yuklenmıyo yuklenıyo fakat fcp değil bir not defteri var duzeltebilirmisin tş ederim

tesekkürler, ilk firsatta düzeltilecek!

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 16.11.2006, 22:22

boaaaaaaaaaaahh ey was du alles kannst neee hammerrr :shock: vallah cok cok cok :thx: am aben simdi denedim bpxu moxu hepsini yaptimda bi su index mindex varya onu beceremedim :utan: ama onuda yaparim insallah zaamanlaaa :D

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 16.11.2006, 23:40

@kroo
sizin radyo allaturkaa serverlarinda, sen shoutboxun html kodunu bana yolla, gerisini ben yaparim ;)

• Özel mesaj gönder

13

Thursday, 16.11.2006, 23:51

muhahahah krooyum tabbi para bendee :D awass ok yollarimmdaa suan yayindayim onu artik yain yaparik oki :))) hem deryaaa gelsinn oda yapmali zatii ;)) dankee nochmaaallsss echt cool:D

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 19.11.2006, 00:28

lütfen yardım

ya ozur dilerim ama flatcast radyosundan bende yaptım.bide mmynetten ana sayfa yaptım mysite.ama ben radyomda onun cıkması için shoutbox tan aldıgım kodu nereye koyacagımı bilmiyorum.yardımcı olurmusunuz

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 19.11.2006, 00:32

hemen radyo kodunun yanina

• Özel mesaj gönder

16

Sunday, 19.11.2006, 00:40

ozur dilerim

radyo kodu derken bu mysitedeki url nin yanına mı hani sonunda sid=.... faln yazıyo
:((

cetinM

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

17

Sunday, 19.11.2006, 00:42

slm murtismck bilmemm ne kadar faydali olur ama ben sana söyle yardim edeyim benim sayfam hazir sayfa yani site bende söyle yaziyor Quellcode bitte hier hineinkopieren oraya yaziyorum vede hafizaya aliyorum bu kdar bu arada sayfanin boyutlarina dikat et eyerki sayfanin adresini verirsen misafirliye gelir belkide elimizden gelen yardimi ben kendi adima yaparim saygilarimla bu arada ben yardim edemediysem sana kesin bir baska arkadasim yardim edecektir

• Özel mesaj gönder

18

Sunday, 19.11.2006, 00:45

ya kardes benim site

www.kardeslikfm.radyosu.com

şimdi kapalı ama ben hala anlamadım nereye koyacagımı :'(

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 19.11.2006, 00:50

bu radyonun kodu
[code:1]<IFRAME height="600" width="800" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169">
</IFRAME>[/code:1]

buda chatin kodu
[code:1]</IFRAME><iframe src="http://157893.shoutbox.de/" width="141" height="600" frameborder="1" allowTransparency="true"></iframe> [/code:1]

simdi iksini birlestiriyoruz

[code:1]<IFRAME height="600" width="800" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169">
</IFRAME></IFRAME><iframe src="http://157893.shoutbox.de/" width="141" height="600" frameborder="1" allowTransparency="true"></iframe> [/code:1]

ve bununlada radyo ve istek hattinin, sayfanin ortasinda olmasini sagliyoruz
[code:1]<div align="center"><IFRAME height="600" width="800" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169">
</IFRAME></IFRAME><iframe src="http://157893.shoutbox.de/" width="141" height="600" frameborder="1" allowTransparency="true"></iframe></div>[/code:1]

• Özel mesaj gönder

20

Sunday, 19.11.2006, 01:08

tesekkurler

ben suan arkadasin radyosundayım ondan tam anlşamıyla bakamıyorum ama sanırım oldu.bakınca olmamıssa tekrar rahatsız ederim kendinize ii bakın.tekrar çok teşekkürler